Země na talíři
Festival dokumentárních filmů o životním prostředí, potravinách a klimatu Země na talíři má již 10 let za cíl zvyšovat povědomí o odpovědném zemědělství a dopadech produkce potravin na společnost a planetu Zemi. Více o festivalu...
Kromě vzdělávání veřejnosti o spotřebě a výrobě potravin v kontextu udržitelného rozvoje festival propojuje zainteresované strany z různých oblastí, ať už se jedná o jednotlivce, neziskové organizace či profesionály formou diskuzí, přednášek či workshopů – od studentů či seniorů přes lokální farmáře, odborníky na akvizici půd v Africe a studentské a občanské ekologické spolky až po pražiče fairtrade kávy.   V desáté sezóně posunujeme obsah festivalu od dokumentů o potravinách k širším tematickým záběrům, které ukazují dopad našich každodenních rozhodnutí na stav životního prostředí. Pozitivní a hravou formou hledáme s našimi diváky v dokumentárních filmech, přednáškách a workshopech odpovědi na otázku, jak chránit naši planetu. Festival nabízíme jako výukovou aktivitu pro základní, střední i vysoké školy.

Program

Po 17. 04. 2023

16.00
Kulturní centrum Klášterec nad Ohří
Promítání filmu a beseda

Ve stínu kakaovníku

Organizace Na mysli a Kulturní centrum Klášterec nad Ohří zve všechny pracovnice a pracovníky ve vzdělávání společně s širokou veřejností na odpolední program věnovaný klimatické změně. Promítneme oceňovaný snímek z dílny Fairtrade Česko a Slovensko Ve stínu kakaovníku o pracovních podmínkách skrývajícími se za pěstováním kakaa na západě Afriky.

Budeme debatovat o dopadech změn klimatu a klimatické spravedlnosti a jaké možnosti máme v České republice například i díky známce Fairtrade.
Ochutnáte fairtradové dobroty a budete mít možnost prohlédnout si vzdělávací materiály a hry.
Vstup zdarma!

Uvidíme se v pondělí 17.4. od 16h na adrese
Kulturní centrum Klášterec nad Ohří
Chomutovská 465
Malý sál - Violka Víc informací

Út 18. 04. 2023

16.00
Chomutovská knihovna
Promítání filmu a beseda

Ve stínu kakaovníku

Organizace Na mysli a Chomutovská knihovna zve všechny pracovnice a pracovníky ve vzdělávání společně s širokou veřejností na odpolední program věnovaný klimatické změně. Promítneme oceňovaný snímek z dílny Fairtrade Česko a Slovensko Ve stínu kakaovníku o pracovních podmínkách skrývajícími se za pěstováním kakaa na západě Afriky.

Budeme debatovat o dopadech změn klimatu a klimatické spravedlnosti a jaké možnosti máme v České republice například i díky známce Fairtrade.
Ochutnáte fairtradové dobroty a budete mít možnost prohlédnout si vzdělávací materiály a hry.
Vstup zdarma!

Uvidíme se v úterý 18.4. od 16h na adrese
Chomutovská knihovna
Palackého 4995
učebna č. 66 Víc informací

Út 06. 06. 2023

17.00
Knihovna města Mladá Boleslav
Promítání, beseda

Kam mizí včely

Knihovna města Mladá Boleslav a festival Země na talíři Vás zvou na promítání filmu Kam mizí včely a následnou diskusi se včelařem Martinem Weissem.

Film Kam mizí včely sleduje cestu včelařů-stěhovačů a jejich medonosných včel, které jsou převáženy kamiony z místa na místo, aby udržely potravinový systém k nasycení Spojených států. Režisér filmu Peter Nelson během cesty hovoří s lidmi pracujícími v zemědělství, vědě, gastronomii a akademii, a nabízí široký pohled na hrozby, kterým včely musí čelit a kvůli kterým v masivních číslech každoročně umírají. Film se dotýká tématu potravinové bezpečnosti a způsobů, jak ji můžeme zlepšit. Víc informací

So 10. 06. 2023

13.00
Národní zemědělské muzeum Praha
Promítání filmu, beseda, workshop

Kam mizí včely

Národní zemědělské muzeum Praha a organizace Na mysli s festivalem Země na talíři Vás zve na promítání a doprovodný program pořádaný v rámci celodenní akce pro veřejnost Jedu v medu!

Festival započne medovým workshopem výroby kosmetiky, během něhož si popovídáme o využití včelařských produktů v kosmetice a vyrobíme medový peeling. Dále bude následovat promítání oceňovaného snímku Kam mizí včely od režiséra Petera Nelsona. Na film navážeme debatou s odborníkem.

Program:
13:00 – workshop výroby medovo - cukrového scrubu - místnost Objevovna
14:30 - promítání festivalu Země na talíři, film Kam mizí včely/Pollinators (92min), anglicky s českými titulky - místnost Objevovna
16:00 - debata po filmu (30min) – místnost Objevovna

Návštěvníci musí zaplatit klasicky vstupné do muzea!

Tuto akci spoluorganizuje Na mysli, z. ú. v rámci výstavy Agrikultura lásky: Příroda a zemědělství z perspektivy současného vizuálního umění, která bude v expozicích NZM k vidění až do 2. 7. 2023.
Výstava je pořádána v rámci projektu Hra o klima! Na tahu před změnou klimatu.

Adresa
Kostelní 44, 170 00 Praha 7 Víc informací