Země na talíři
Festival dokumentárních filmů o životním prostředí, potravinách a klimatu Země na talíři má již 10 let za cíl zvyšovat povědomí o odpovědném zemědělství a dopadech produkce potravin na společnost a planetu Zemi. Více o festivalu...
Kromě vzdělávání veřejnosti o spotřebě a výrobě potravin v kontextu udržitelného rozvoje festival propojuje zainteresované strany z různých oblastí, ať už se jedná o jednotlivce, neziskové organizace či profesionály formou diskuzí, přednášek či workshopů – od studentů či seniorů přes lokální farmáře, odborníky na akvizici půd v Africe a studentské a občanské ekologické spolky až po pražiče fairtrade kávy.   V desáté sezóně posunujeme obsah festivalu od dokumentů o potravinách k širším tematickým záběrům, které ukazují dopad našich každodenních rozhodnutí na stav životního prostředí. Pozitivní a hravou formou hledáme s našimi diváky v dokumentárních filmech, přednáškách a workshopech odpovědi na otázku, jak chránit naši planetu. Festival nabízíme jako výukovou aktivitu pro základní, střední i vysoké školy.

Program

Út 16. 07. 2024

16.00
Pevnost poznání, Olomouc
Workshop, promítání, debata

Vzhůru na pole!

I toto léto se můžete v Olomouci těšit na festival o životním prostředí, potravinách a změně klimatu Země na talíři. Tentokrát pro vás chystáme premiéru snímku Vzhůru na pole!, který vás zavede do Belgie, Peru, Madagaskaru a Burkiny Faso. Nenechte si ujít tento si ujít tento festivalový večer věnovaný udržitelnému a komunitnímu zemědělství a potravinové soběstačnosti!

16:00 Workshop Jak na kombuchu
17:00 Udržitelný kvíz a představení Klimatického paktu
18:00 Promítání filmu Vzhůru na pole!
19:15 Přednáška a debata s lesníkem a včelařem Jiřím Gottwaldem o šetrném zemědělství

Vstup zdarma. Víc informací

Út 14. 05. 2024

17.00
Kampus UJEP, Ústí nad Labem
Přednáška, promítání

Fast Fashion: Skutečná cena levné módy

V rámci výuky kurzu Životní prostředí a udržitelný rozvoj na katedře geografie UJEP v Ústí nad Labem se po přednášce o textilním průmyslu bude od 18h promítat snímek Fast Fashion: skutečná cena levné módy. Jedná se o promítání v letním kině v kampusu univerzity.

Pro více informací kontaktujte prosím Michala Fotejta (michal.48@gmail.com).

So 20. 04. 2024


Malešický park, Praha 10
Promítání a doprovodný program

Brčka

Připravujeme pro Vás promítání dokumentu Brčka, které proběhne v rámci Ekofest 2024! Více informací již brzy.

Den Země v Malešicích – 20. ročník Český svaz ochránců přírody – ZO „Natura, quo vadis?“ a její Ekocentrum Malešice zvou na jubilejní 20. ročník festivalu ekologických a místních organizací v rámci oslav Dne Země na MČ Praha 10. Tradiční akce se uskuteční v sobotu 20. dubna 2024, místem konání bude jako každý rok Malešický park. Zveme pražské i celostátně působících organizace z oblastí ochrany životního prostředí, přírody a živočichů, udržitelného rozvoje a šetrného a zdravého životního stylu k participaci na programu akce či k jejich propagaci v rámci akce. Víc informací

Pá 26. 01. 2024


Kampus Hybernská, Hybernská 998/4, Nové město,E.0 Sál
Debata, promítání filmu, koncert, swap

Fast Fashion: Skutečná cena levné módy

Zveme vás na promítání filmu v rámci dvoudenní akce HYB4 SWAP & HADRY pořádané Swap Prague v partnerství s unikátním prostorem Kampus Hybernská. Proběhne v srdci Prahy a každý, kdo se zajímá o současný styl i v souladu sustainability, si vybere. Ve dnech 26.-27.1. se můžete těšit na velký swap, ale i vintage pop-up, upcycling workshopy, diskuzi, film a celkem asi deset druhů sustainable inspire aktivit. Vše v duchu toho, co už možná taky tušíte: použité věci is the new black. Nebude chybět ani skvělá hudba a atmosféra. Jste srdečně zváni!

Páteční program E.0 Sál:
17:30-19:00 TALK: Stepan Vashkevich (INCIEN) & Natália Pažická
19:00- 20:30 Promítání filmu Fast Fashion: Skutečná cena levné módy
21:00 – Koncert Amelie Siba

A.0 Cirkulární hub
15:00 – 20:00 SWAP celého sortimentu (oblečení, knih, věci do domácnosti, sportovních potřeb, květin, nevhodných dárků, hraček) (swap)
15:00 – 17:00 Vyrob si záplatu – upcyklace pro děti (workshop)
17:00 – 19:00 Vyrob si Tapiserie – upcyklace pro dospělé (workshop)
16:00 – 19:00 Upleť si ponožky s babičkou z Elpida (workshop) – čtyři babičky budou plést ponožky s návštěvníky

Vstup: 200 Kč/den, 150 Kč/den studentsvo (ISIC), večerní koncert se vstupenkou na HYB4 SWAP & HADRY za 150 Kč (jinak 250 Kč v předprodeji/300 Kč na místě)

Více informací v události! Víc informací