Aktuálně plánujeme crowdfundingovou kampaň s cílem vydat ilustrovanou knihu Jiřího Beneše V remízku je divočina. Na této stránce budou postupně přibývat všechny aktuality k této kampani a informace, jak je vydání knihy možné podpořit. Pokud máte zájem o zasílání nejčerstvějších informací přímo do vašeho e-mailu, napište nám na info@namysli.com (nebo skrz odkaz níže) a novinky ke knize V remízku je divočina vás neminou.  

Pro vydání knihy je potřeba získat dostatek financí, proto bude nezbytné spustit crowdfundingovou kampaň. Po jejím zahájení budete moci přispět například koupí originálních tematických předmětů. Ve spolupráci s ilustrátorkou knihy plánujeme například obrázkové ponožky a mnoho dalšího. Kousek české divočiny vás tak bude moci provázet neustále. 

Proč knihu vydáváme? V září 2023, ve svých 36 letech, zcela nečekaně zemřel Jirka Beneš. Byl to náš kolega a blízký kamarád, byl to také milující tatínek a naprosto nevšední člověk s tím největším srdcem, který zasvětil celý svůj život ochraně přírody, pomoci lidem v nouzi, umění a péči o starý třešňový sad ve Šternberku. Po vydání své předchozí úspěšné knihy Přicházejí vlci se pustil do přípravy další, tentokrát věnované dětem a zaměřené na cenné a ohrožené živočišné druhy, které je možné potkat v české krajině. Na knize V remízku je divočina intenzivně pracoval, ale bohužel ji nestihl dokončit. Cítíme závazek jeho knihu vydat, aby Jirkův celoživotní odkaz mohl pokračovat dále a mohl tak inspirovat další generace.