Jak dopadá klimatická krize na Keňu, její obyvatelstvo a místní faunu a flóru? To se v červnu roku 2022 vydal zjistit tým Na mysli společně se zástupci organizace Fairtrade Česko a Slovensko, ambasadorem a ambasadorkou projektu Hra o klima, influencerkou Johanou Bázlerovou ze @jsemvobraze a skupinou českých a slovenských novinářů a novinářek - Annou Urbanovou, Kateřinou Havlíkovou, Viktorem Votrubou, Jaroslavem Soukupem a Andrejem Barátem.

Zastávkami naší cesty byla především kávová, čajová a květinová pěstitelská družstva Longonot Farm, Kibukwo Farmers’ Cooperative Society a Kaliluni Farmer's Cooperative Society v okolí Nandi, Naivasha a Machakos, která jsme navštívili*y ve spolupráci s Fairtrade Africa. Kromě národního parku Nairobi jsme však dostali*y příležitost také navštívit Dandoru, největší keňskou skládku, kde končí mimo jiné i nechtěný textilní odpad dovezený ze zemí globálního Severu.

Chcete se dozvědět více? Podívejte se na některé z reportáží publikovaných účastníky a účastnicemi naší cesty.

Snímky byly pořízeny s písemným informovaným souhlasem všech vyfotografovaných osob. Autory a autorkou fotografií jsou Andrej Barát, Jaroslav Soukup, Viktorie Tenzerová a Viktor Votruba.